31 Ocak 2013 Perşembe

Aaaa Bende Mimlenmişim :)

Make Up By Bg M blogunun sahibi ve beyaz kedim beni mimlemiş. Bu mim Liebster Blog Awards takipçsi 200'ün altına bulunan blogger aynı kategorideki bloggerlara destek içinmiş :)
.Bu mimim benim için anlamı çok büyük oldu çünkü benim izleyici sayım 85 :( belki bu sayede bende blog alemine sesimi duyurmayı başarabilirim.Bu sebeble make up by bg m ye ve beyaz kedime buradan sevgilerimi gönderiyorum. :)Öncelikle bize sorulan sorulara cevap ardından da kendimizle ilgili 11 gerçeği açıklamamız gerekiyormuş, sonra biz soru hazırlayacakmışız. :)

Evet gelelim mime

Öncelikle Make up by bg m'nin sorularını yanıtlayalım,
1)Hayatınızda olmazsa olmaz dediğiniz, en çok değer verdiğiniz insan? :Ayrım yapamam ki annem,babam kardeşim,eşim hepsi benim için çok değerli hepsi olmazsa olmazım..
2)Kendinizle ilgili hoşlanmadığınız bir huyunuz var mı?:Hiç şakadan anlamam herşeye hemen inanır hemen alınganlık yaparım.
3)Hayatınızdaki en büyük "İyi ki" niz nedir ? :İyi ki üniversitedeyken yatay geçiş yapmamışımda eşimi tanımışım :)
4)Hayatınızdaki en büyük "Keşke" niz nedir (varsa)? :Keşke fizik öğretmenliği okuyacağıma 2 yıllık bir bölüm falan okusaydım ozaman daha kolay iş budum,3 senedir hala atanıcam diye bekliyorum. :( 3 senedir her atamanın sonunda devamlı söylediğim KEŞKEMmm
5)Alışveriş yapmayı en çok sevdiğiniz mağazalar nerelerdir (kozmetik,giyim vs karışık)?:Giyim üzerine koton,mango,adil ışık,batiğin tarzlarını seviyorum,kozmetikte de watson. Belki birgün Aydın'a da gratis rossman açılır. :) En büyük ümidim :D
6)Olmazsa olmaz cilt bakım ürününüz nedir? Sebamed liquid face body wash
7)Her makyajınızda kullandığınız ve onsuz yapamayacağınız kozmetik ürününüz nedir ? Rimel tabiki makyaj yapmasamda rimelim mutlaka olacak :)
8)Her insanın 24 saati varken senin günde 25 saatin olsaydı o ekstra saatinde ne yapardın ? Uyurdum :)
9)2012 yılında başına gelen en güzel olay nedir? Evlendim yahuu daha ne olsun :)
10)"Şunu yapmadan ölmek istemem" dediğin birşey var mı? Atamadan öldürsem gözüm açık gidecek :)
11)Kendinle ilgili fiziki ya da kişisel özellik olarak en beğendiğin özellik nedir ? Fiziki olarak ufacık tefecik olduğum için ne giysem hemen oluyor. :) Kişisel olarakta bir işi yapana kadar bıkmadan uğraşırım. :)
Ve gelelim beyaz kedimin sorularına,
1) Eğer seçme şansınız olsaydı şu anda nerede olmak isterdiniz? Yunanistanın Mykonos Adasında, yazın tatil amaçlı gittik ben ve eşim bayıldık bayıldık adaya,sessiz sakin küçücük çok şirin bir ada,geldiğimizden beri sayıklıyoruz gene gidelim diye :)
2)İlk bakım konusuna merak sardığınızda kaç yaşındaydınız? çocukkken devamlı annemin rujlarını parfümlerini sürüp sürüp dolaşırmışım,kadının rujlarını mahvetmişim hep :) ama bilinçli olarak bakıma lise 3 te başladım,yüz temizleyiciler falan ....
3)En büyük hayaliniz nedir? Birgün çok param olup bütün ülkeleri gezip para hesabı yapmadan her istediğimi almak :)
4)Elinizde belli bir miktar para var ve ancak bir tek ürün alabilirsiniz bu parayla o ürün ne olurdu?Parfüm alırdım :) İnsan yeri geldiğinde makyajsızda dolaşıyor ama parfümsüz yapamam ben hep mis gibi kokmalıyım :)
5)Çantanızdan eksik etmediğiniz bakım ürünü hangisidir? Malum kış ayındayız bu yüzden el kremim,nivea aleo veralı duduak parlatıcım çantamın daimi elemanları.
6)Elinizde bir sürü olduğu halde gidip yine aldığınız ve almaktan bıkmadığınız makyaj malzemesi hangisidir? Rimel ve far
7)Hayatında en şanslı olduğunu düşündüğün an hangi andı? Eşimi tanıdığın an olsa gerek,şanslıyım ki onun gibi birine rastladım.:)
8)Eğer bir bakım ürünü yapma imkanın olsaydı hangi ürünü yapmak isterdin? Sürünce sivilceleri ve sivilce izlerini geçirecek bişi yapmak isterdim,gelmişim 26 yaşına hala ergen gibi sivilcem çıkıyor,dertliyim çokkkk :)
9)Hangi güzellik yan ürünü olmadan yapamazsınız? (Fırçalar, masaj aletleri, bigudiler vs..) Fırçalarım olmadan kesinlikle far süremiyorum.
10)Tarzınızı bir kaç kelimeyle anlatmak zorunda olursanız sizi en iyi hangi kelimeler tanımlar?Biribiriyle uyumlu olduğu takdirde ne bulsam giyerim :)
11)Bir ülkeye gitme hakkı tanınsaydı size hangi ülkenin hangi şehrine gitmek isterdiniz ve orada yapmaktan keyif alacağınız şey nedir? Fransanın,Paris şehrine gidip eyfel kulesi manzaralı bir yerde güzel bir yemek yemek isterim.

Evet gelelim kendimle ilgili 11 gerçeğe,

1)Ben atanamamış fizik öğretmeniyim, hafta içi ücretli öğretmen olarak çalışıyorum,hafta sonu da kpss dershanesine giden şu sıralar yoğun mu yoğun biriyim.
2)Pire gibi derler yaa işte ben tam öyleyim,durduğum yerde duramam.
3)Örgü örmeyi,yemek yapmağı evlendiğimden beri hobi haline getirdim eeee evlenince hayata bakış değişiyormuş. :) Eskiden anne yapsın ben yiyeyim modundaydım.
4)Tam bir kozmetik hastasıyım biri bitmeden ötekini alıyorum, şu kozmetiğe yatırdım parayı bankaya atıp koyaydım baya param olurdu.
5)Bir makyajda olmassa olmazım rimelim, o rimel olacak arkadaşşş
6)Saçlarımla devamlı sorunum var,yok uzatıcam diyorum bir anda karar değişir kısalır,fön çektirmeye gidiyorum saçımın rengini değiştirip geliyorum falan filan
7)Kitap okumaya bayılıyorum,haftada  en az bir kitap okuyorum.Bu aralar seri halde satılan kitaplara takmış durumdayım,Şimdilerde elimde elli ton serisi var.İlk kitap bitmek üzere :)
8) Oje sürmeyi çok seviyorum youtube tan nail art videoları izleyip izleyip yapmaya çalışıyorum ama hiç başarılı olamadım daha :)
9)Sinemeya gitmeyi çok severim her hafta 1 fimi izleyemeye gideriz.
10)Güzel yemek yaparım,Birsenin mutfağı diye bir internet adresinden çok güzel çorbalar,ana yemekler yapmasını öğrendim 6 ayda kendimi aştım. :)
11)Hayata karşı hep neşeyle bakmaya çalışırım,her zaman her işte bir hayır var der istediğim olmaszsa duruma alışmaya çalışırım.Genel olarak çok neşeliyimdir hatta ünide arkadaşlar benim için ufacık tefecik içi dolu neşecik derlerdi :)

Ve gelelim sizler için hazırladığım sorulara,

1)Kendinizde hoşlanmadığınız fiziksel ve kişisel özelllikleriniz nelerdir?
2)Cilt bakım ürünlerinden olmazsa olmazım dediğiniz ürününüz nedir?
3) Kolay uygulanabilecek eyeliner markası önerebilir misiniz?( Bu soru aslında benim için ben hala kolay uygulayabiliceğim bir eyeliner bulamadım da :))
4)Saç bakımında nelere dikkat edersiniz?
5)Vazgeçilmeziniz topuklu ayakkabı mı,babet mi, yoksa spor ayakkabımı mı?
6)2013 yılından beklentileriniz nelerdir?
7)2012 yılından başınıza gelen en güzel olay nedir?
8) En son okuduğunuz kitabın adı nedir? Ne tür kitablar okumayı seversiniz?
9)Müptelası olduğunuz diziler ve en beğendiğiniz oyuncular kimlerdir?
10)Sıkılmadan okuduğunuz,her yazısını takip ettiğiniz bloglar hangileridir?
11)Makyaj sizde neden kadınlar  için neden bu kadar çok önemlidir?

Ve mimlediğim bloglara gelelim
Lady Subaru
Kozmetik Denizi
Makyaj Kelebeği
Akmayan Göz Kalemi
 Merve Beldem Akdal
Gökkuşağı Renkleri
5 yorum:

 1. Öğretmenim değer verip yanıtladığın için teşekkür ederim:) Umarım seninde benimde izleyicilerim arasına yeni güzel insanlar katılır. Opuldun:)

  http://makeupbybgm.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim heyecan içinde 2. mimlenişim oldu. Umarım hepimiz bu sayede sesimizi çok daha fazla duyurabileceğiz. Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. cok guzelmis yazin :) bu aksam oturup yaziyorum mimimi soz :)

  YanıtlaSil
 4. Çok teşekkür ederim çok mutlu oldum çünkü bu benim ilk mimim :)))
  cevaplarım da burada :)

  http://oscarlikbayan.blogspot.com/2013/01/mimlendim.html

  YanıtlaSil
 5. Çok Çok teşekkür ederim bu benim ilk mimim ve çok mutlu oldum. cevaplarım burada....

  http://merweaxu.blogspot.com/2013/02/bende-mimlendim.html

  YanıtlaSil